O společnosti

Společnost byla založena v polovině roku 1995 a od svého vzniku se soustředila především na problematiku informačních a automatizačních systémů v železniční dopravě, zvláště v oblasti odbavování cestujících a tvorby software pro řízení technologických procesů.

Předmět činnosti společnosti

V současnosti jsou hlavním předmětem činnosti firmy mobilní pokladní systémy pro odbavení cestujících na železnici a vývoj a podpora systémů s bezkontaktními čipovými kartami.

  • V České republice je v provozu na tratích Českých drah i téměř všech soukromých železničních dopravců již více než 1600 našich přenosných pokladen POP. Pro všechna tato zařízení zajišťujeme softwarovou údržbu a realizujeme všechny programové i datové úpravy respektující nové požadavky provozovatelů.
  • V oblasti bezkontaktních čipových karet jsme významně zapojeni do projektu In-karta Českých drah, kde rovněž zabezpečujeme akceptaci existujících i vznikajících čipových karet různých IDS v systémech ČD. Rovněž jsme úspěšně realizovali vlastní systém zákaznických bezkontaktních čipových karet pro společnost GW Train Regio a.s.
  • V roce 2006 jsme ve spolupráci s firmou Techniserv a.s. realizovali projekt mobilního systému pro prodej zboží na palubách letadel ČSA, kde je v současnosti nasazeno přes 100 ks prodejních terminálů POP.FLY
  • Kromě těchto hlavních oblastí naší činnosti se věnujeme veškeré programátorské činnosti včetně vývoje ovladačů, tvorbě software pro handheldy a PDA, atd. dle přání a požadavků zákazníků.

Současnost společnosti ODP software

V roce 2004 firma získala certifikát ISO 9001 na tyto činnosti:

  • návrh software na míru
  • instalace a servis software
  • dodávky souvisejícího hardware

Tento certifikát stále průběžně obnovujeme.

V současné době jsme stabilní firma disponující zkušeným týmem vývojářů, schopných realizovat projekty dle specifických potřeb zákazníka. Pro všechny naše projekty a zařízení samozřejmě zajišťujeme školení a záruční i pozáruční servis.

Společnost ODP-software, spol. s r. o. je součástí koncernu ČD.

 
EU